Image
Top
Navigation

Palėpių projektavimas

UAB 2L Architektai specializacija – palėpių įrengimas, reikiamų dokumentų sutvarkymas ir įforminimas. Ypatingas dėmesys skiriamas kultūros paveldo objektams ar pastatams kultūros paveldo zonose.

Palėpės įrengimo žingsniai

1. Nuosavybės teisė į pastogę. Priklausomai nuo situacijos gali prireikti kadastrinių matavimų, suformuoti palėpę, atsidalyti ir įregistruoti.

2. Bendraturčių susitarimas ir sutikimas.  Dažnu atveju įrengiant palėpę atliekamas namo kapitalinis remontas ar rekonstrukcija. Tokiu atveju reikia 50 +1 proc. namo gyventojų sutikimo.

3. Leidimas įsirengti palėpę ir paskirties keitimas. Visais atvejais būtinas palėpės įrengimo ir paskirties keitimo projektas. Kartais rengiamas kapitalinio remonto projektas, kitąsyk – rekonstrukcijos projektas ( šiuo atveju būtinas suformuotas sklypas). Projekte numatomi ir derinami architektūriniai, konstrukciniai ir inžineriniai palėpės įrengimo sprendiniai. Projekto rengimas, jei pastatas neįtrauktas į kultūros paveldo zoną, trunka apie 3 mėnesius, jei įtrauktas ar yra saugomas valstybės – apie 5–6 mėnesius.

4. Įrengtos palėpės nuosavybės teisės įregistravimas. Užbaigus palėpės įrengimo darbus, atliekami kadastriniai matavimai, kurie kartu su nuosavybės dokumentais, projektu, statybos leidimu ir deklaracija įdedami į internetinį katalogą Infostatybą, kur visa tai užregistruojama ir tvirtinama statybų inspekcijos. Gavus patvirtinimą, dokumentai registruojami Registrų centre.