Image
Top
Navigation

Palangos parodų paviljonas

S.Daukanto g. 24 ir S.Dariaus ir S.Girėno g. 13

Šiame konkurse mūsų tikslas buvo sukurti naują veidą esamai struktūrai. Pastatas kuriame jautiesi, lyg vaikščiodamas miške ir tuo pačiu turi nepertraukiamą ryšį su Palangos miestu.
Projektuojamas sklypas vizualiniais ryšiais susietas su Tiškevičių rūmų parku ir yra vienoje centrinių miesto gatvių, todėl šioje vietoje esančios unikalios sąlygos įpareigoja sukurti stiprų ženklą, tampantį Palangos miesto simboliu.

Sklype vaizduojamas Palangos gamtovaizdžio ir miestovaizdžio susijungimas virtęs pastatu. Jis tampa neatskiriama miesto dalimi, Palangos kultūriniu centru.

Pastato susijungimas su kraštovaizdžiu suvokiamas tiek iš pastato fasadų sprendimo, tiek iš pačios tūrių formos bei jų kompozicijos. Fasadų sprendimai palaiko koncepciją keliais būdais: rombo formos skaidymo elementai suteikia fasadui minkštumo įspūdį, elementų įgilinimas sukuria šviesos ir šešėlių žaismą, imituojantį pajūrio kopų raibuliavimą. Elementų pasvyrimas – tai Palangos pastatų charahterio, namų kraigų interpretacija.

Projektuojamas parodų paviljonas yra gausiai apželdintoje miesto dalyje ir žmonės būdami jame gali visą laiką tai jausti. Vasaros sezonu Palanga tampa labiausiai lankomu kurortiniu miestu visoje Lietuvoje, išnyksta privatumas, miestas tampa VISUOMENINIS.